Znajdź telefon po numerze lub internet. Dwie metody

Wiele osób z chęcią skorzystałoby z możliwości lokalizacji swojego telefonu. Ma ona szerokie zastosowanie. Jest pomocna przy kradzieży telefonu, gdy rodzice chcą wiedzieć, gdzie jest ich dziecko czy kiedy zgubimy nasz smartfon. W tym artykule wyjaśniamy zagadnienia dotyczące lokalizowania telefonów komórkowych, metod i możliwości. Z pewnością należą do nich dwie główne metody: aplikacje do lokalizowania telefonu i namierzanie telefonu po numerze. Na czym polegają ? Czy są darmowe i skuteczne ? Odpowiedzi poniżej.

Jak znaleźć telefon po numerze?

Pierwszym sposobem na znalezienie telefonu jest lokalizacja po jego numerze. W internecie wiele osób wyszukuje frazy ” znajdź telefon po numerze ” lub ” namierzanie po numerze “. Takie rozwiązanie również jest możliwe, ale z pewnym zastrzeżeniem. Aby wyjaśnić, na czym polega cały proces, wytłumaczyć najpierw należy zasadę działania telefonu komórkowego. Numer, czyli karta sim umieszczona w telefonie, aby działać, loguje się do najbliższej sieci, przekaźnikowej. To anteny rozmieszczone co kilkadziesiąt — kilkaset metrów. Odbierają one np. od nas SMS-a i wysyłają go do centrali, skąd wędruje do odbiorcy. Proces namierzania po numerze karty polega na określeniu, która stacja przekaźnikowa aktualnie obsługuje nasz numer.

Pozwala to zawęzić obszar do pewnego terenu. Dokładniejsze namiary można osiągnąć, jeśli karta sim znajduje się w zasięgu dwóch lub trzech anten. Zbieżny teren jest wtedy mały i praktycznie dokładnie wiadomo, gdzie znajduje się telefon. Taka opcja jest możliwa do wykonania tylko bezpośrednio przez operatorów komórkowych. Mają do niej dostęp policjanci po przedstawieniu nakazu sądowego lub osoby, które wyraziły na to chęć i zgodę u operatora. Usługa taka jest często odpłatna i wymaga podpisania oddzielnej umowy.

Namierzanie telefonu komórkowego przez internet

Drugim sposobem jest namierzanie telefonu komórkowego przez internet. Jest to proste, darmowe i przede wszystkim skuteczne. Cały proces polega na wyszukaniu specjalnej aplikacji, która oferuje śledzenie telefonu i ściągnięcia jej na smartfon. Po instalacji czeka nas krótki proces konfiguracji, czyli podanie danych i przeczytanie instrukcji obsługi. Jeśli już wykonamy te kroki, program jest gotowy do działania. Pamiętać należy, że do poprawnego funkcjonowania wymagane jest połączenie z internetem i aktywny GPS.

Teraz w każdej chwili, jeśli chcemy poznać położenie naszego telefonu, wystarczy z innego urządzenia zalogować się na stronie producenta, włączyć mapę i sprawdzić dane. Otrzymamy dokładny wyniki, w którym miejscu jest telefon. Aplikacje takie są bardzo popularne i skuteczne. Przed dokonaniem wyboru warto poczytać opinie na temat poszczególnych aplikacji i wybrać tą, która najbardziej przypadnie nam do gustu.

Lokalizacja telefonu przydaje się w bardzo wielu sytuacjach.

Są dwie metody, które na nią pozwalają. Pierwsza jest ogólnodostępna dla wszystkich, darmowa i skuteczna a druga używana jest w uzasadnionych przypadkach jak np. poszukiwania zaginionej osoby lub na życzenie klienta. Namierzanie telefonu komórkowego przez internet jest możliwe i łatwe rozwiązując w ten sposób wiele problemów.