Proste namierzanie telefonu po numerze

Namierzanie telefonu

Namierzanie telefonu po numerze może być czasami jedyną możliwością na uratowanie jego życia bądź zatrzymanie — jeśli jest przestępcą. Cały proces, choć angażuje ogromna ilość technologii, jest prosty i dostarcza dość dokładne dane odnośnie do lokalizacji urządzenia. W tym artykule przedstawiamy wszystkie etapy śledzenia numeru oraz wyjaśniamy zasadę działania sieci telefonii komórkowej, bez której lokalizacja nie byłaby możliwa.

W jaki sposób namierzyć telefon po numerze?

Aby namierzyć telefon, operator musi otrzymać konkretne polecenia od służb państwowych takich jak prokuratura czy policja. Namierzanie numeru telefonu jest możliwe tylko w uzasadnionych przez prawo przypadkach takich jak zwalczanie przestępczości czy ratowanie życia. Opcja “namierz numer telefonu” jest włączana dość często, co świadczy o wielu krytycznych sytuacjach. W pewnych sytuacjach osoby prywatne wyrażają pisemną zgodę, mogą również poprosić o zlokalizowanie telefonu. Przypadki te muszą być poważne i najczęściej dotyczą utraty kluczowych danych, które znajdowały się na telefonie. Operator może, ale nie musi przychylić się do takiej prośby. W Polsce operatorzy nie wykonują namierzania na życzenie — nawet odpłatnie a do takich celów polecają aplikacje mobilne, które instaluje się na telefonach i wskazują lokalizację przez internet.

Namierz numer telefonu po karcie SIM

Gdy operator otrzymuje nakaz organów państwowych lub zgodę osoby prywatnej i decyduje się na ten krok, włącza w swoim oprogramowaniu opcje “namierz telefon” Każda karta SIM umieszczona w urządzeniu posiada numer telefonu komórkowego. Jeśli karta z numerem jest włożona, a telefon wyłączony technika zaczyna pracować. W pierwszej kolejności sprawdza anteny nadawcze, do których jest zalogowany numer. Aby móc wysłać SMS-a lub wykonać połączenie telefon co jakiś czas nawiązuje łączność z takimi stacjami i przypomina o swojej gotowości do pracy. Jeśli telefon jest w zasięgu więcej niż jednej anteny, to ujawniona lokalizacja jest dokładniejsza. Polska posiada 99,9% zasięgu, wiec obawy o jego brak w tym przypadku są raczej niepotrzebne.

Namierzanie numeru telefonu to wieloetapowy proces.

Namierzanie telefonu po numerze kończy się po kilku minutach udostępnieniem listy z adresami anten nadawczych, do których zalogowany jest użytkownik telefonu. Operator przekazuje te dane wraz z mapą zasięgu tych anten. Przeciętne anteny działają na odległość kilkuset metrów lub kilku kilometrów. To wydawałoby się duży obszar, ale w razie braku jakiejkolwiek informacji jest bardzo przydatny. Proces ten jest możliwy do wykonania tylko w centrali firmy. Punkty stacjonarne nie mają takiej możliwości. Dostęp do wrażliwych danych takiej jak lokalizacja klientów jest zarezerwowana tylko dla wąskiej grupy pracowników.

Podsumowanie

Opcja “namierz telefon po numerze” jest dostępna tylko w nagłych przypadkach, ale jest za to bardzo skuteczna. Uratowała już wielu osobom życie i pomogła aresztować wielu przestępców. Wszechobecny zasięg w prosty sposób potrafi namierzyć użytkownika telefonu, co bardzo zwiększa bezpieczeństwo klientów sieci telefonicznych.

5 thoughts on “Proste namierzanie telefonu po numerze

  1. Namierzanie telefonu komórkowego po numerze?? Myślałem ze dostęp do takiej uslugi ma tylko policja a tu proszę, czlowiek uczy się całe życie.

  2. Właśnie bardzo dobrze ze ta technologia jest teraz ogólnodostępna bo w przypadku zgubieniu telefonu lub co gorsza zagubienia się osoby procedura wydania zgody i namierzania przez numer telefonu jest bardzo długa. A w takich sytuacjach przecież nawet minuty mają znaczenie.

  3. To prawda też kiedyś dałem się tak naciąć, dlatego teraz korzystam tylko z http://namierzanie24.pl/ , usługa jest w 100% sprawdzona i nigdy mnie nie zawiodła. Jej plusem jest również to, że jej namierzanie jest niezwykle precyzyjne bo współpracuje ze wszystkimi operatorami w polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ dziesięć = jeden