Lokalizowanie telefonu, który zgubiliśmy

Namierzanie telefonu

Zagubienie telefonu jest niekomfortową sytuacją, która zdarza się dość często. Na rynku istnieje wiele specjalny obudów i ochrona wyświetlacza przed upadkiem. Czy technologia ta oferuje też rozwiązania pomagające odnaleźć zagubiony telefon ? Odpowiedź brzmi tak, a w kontynuacji artykułu przedstawimy takie rozwiązania. Są one bardzo zaawansowane i nie wymuszają ręcznego przeszukiwania trawników. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób otrzymamy dokładną lokalizację urządzenia.

Jak zlokalizować telefon, który się zapodział?

Lokalizowanie telefonu za pomocą specjalnej aplikacji to najskuteczniejszy sposób na odnalezienie zgubionego telefonu. Na rynku jest wiele takich programów. Decydując się na konkretny wybór, warto zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy mieli już do czynienia z takim rozwiązaniem. Dobrym posunięciem będzie też wybranie jednego z największych dostawców aplikacji. Im większa firma, tym większa gwarancja, że ich produkt nie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie. Aplikacje są darmowe w podstawowej wersji, a dodatkowe usługi jak zdalne uruchamianie alarmu mogą wymagać pewnej opłaty.

Śledzenie a lokalizator telefonu online

Lokalizator telefonu online, choć jest zaawansowanym rozwiązaniem działa na prostej zasadzie. Odbiornik GPS umieszczony w urządzeniu za pomocą internetu przesyła na stronę producenta swoja aktualną pozycję. Sprawdzić tam możemy, gdzie obecnie znajduje się nasz telefon. Ta funkcje doceniamy, szczególnie gdy nasza kieszeń okaże się pusta po powrocie do domu. Dokładność takiego rozwiązania również zasługuje na pochwale — wynosi ona kilka metrów lub jest dokładniejsza. Lokalizator telefonu komórkowego to doskonale rozwiązanie dla osób posiadających droższy sprzęt lub tych, którzy utożsamiają się z telefonem i utrata ich kochanego Antka, lub Zosi będzie wielką tragedią. Za pomocą takiego programu możliwe jest również śledzenie telefonu. Jeśli chcemy podać policji lokalizacje kryjówki złodziei, to można nieco dłużej poobserwować przebytą trasę i zlokalizować ich dziuple.

Jak odnaleźć telefon przez sam numer?

To bardzo rzadko stosowany sposób i nie zawsze można go wykorzystać. Polega on na ingerencji operatora komórkowego i określeniu, w jakim rejonie się znajduje. Taka możliwość zazwyczaj nie jest dostępna dla zwykłych użytkowników, a wykonywana jest w krytycznych sytuacjach jak porwanie, rozbój czy właśnie zagubienie telefonu, na którym znajdują się newralgiczne lub państwowe tajne dane. Osoba, której telefon ma wyszukać operator, musi udzielić pisemnej zgody, a sam przedstawiciel firmy musi zgodzić się na takie rozwiązanie. Metoda polega na określeniu stacji bazowych, do których logował się telefon. Są one oddalone od siebie o kilkaset metrów. Wiedza taka pozwala ustalić, w jakim rejonie znajduje się urządzenie.

Podsumowanie

Dzięki rozwojowi technologicznemu odpowiedź na pytanie, jak odnaleźć telefon jest riposta. Wystarczy zainstalować wcześniej na nim specjalną aplikację, która w razie potrzeby szybko i jasno określić położenie urządzenia. Takie rozwiązanie nie wymaga nakładów finansowych ani specjalistycznej wiedzy a pomoże uchronić nas przed utratą cennej rzeczy.

6 thoughts on “Lokalizowanie telefonu, który zgubiliśmy

  1. Zgubiłem telefon, więc niestety ściągnięcie apki na niewiele mi sie przyda. Nie znacie jakiejś innej apki gwarantującej precyzyjne namierzanie telefonu po numerze?

  2. Maras w probowałeś namierzanie24.pl? swego czasu gdy zgubiłem telefon poratowałem się tą stroną i mega precyzyjnie wskazała mi gdzie się znajduje.

  3. Za darmo to nie, bo bądź namierzanie telefonu po numerz to usługa dodatkowa, która wymaga od strony opłat operaratorów, tak myśle. Ale na pewno legalnie, kumpel testował i wszystko śmiga.

  4. To akurat prawda, dlatego nie ściągam żadnych apek na telefon tego typu i uważam na jakieś podejrzane stronki. Ale akurat http://namierzanie24.pl/ działa bez zarzutu i jest w 100% bezpieczne, ja się na nim nigdy nie przejechałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemdziesiąt sześć − = osiemdziesiąt trzy