Namierzanie telefonu po numerze – jak tego dokonać?

Strefa poradników

Spore grono osób zastanawia się nad tym czy namierzanie telefonu po numerze jest możliwe. Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca, ale nie wygląda to tak, jak opisują to strony, które oferują podobne usługi.

Czy można namierzyć telefon po numerze?

Namierzanie telefonu jest realne przy użyciu internetu. Jeśli jednak wpiszesz w wyszukiwarkę frazy takie jak: “lokalizacja znajomych po numerze telefonu”, “zlokalizuj numer telefonu na mapie” czy też “namierzanie telefonu komórkowego” zauważysz, że istnieją setki witryn internetowych, które oferują usługę w postaci zlokalizowania położenia danego numeru telefonu. Większość z nich to jednak fałsz, za pośrednictwem którego dochodzi do wyłudzenia danych osobowych klientów.

Jak powinno przebiegać namierzanie numeru telefonu?

Namierzanie numeru telefonu komórkowego powinno przebiegać przy użyciu dedykowanych aplikacji, które można zainstalować na komputerze lub w swoim smartphonie. Dzięki nim wyszukiwanie numeru telefonu oraz jego położenia na mapie nie powinna stanowić problemu.

Istnieje kilka darmowych aplikacji, które można pobrać zarówno na system Windows, jak i Mac OS X, Linus oraz na popularny system Android. Z ich pomocą można zidentyfikować smartphona, tablety, a nawet laptopy. Po instalacji koniecznym jest zarejestrowanie się na serwerze producenta i dodanie tam posiadanego przez siebie sprzętu. Namierzenie telefonu komórkowego wcale nie nalezy do trudnych zadań i jest całkowicie możliwe, a także w pełni legalne. Watro zapoznać się z rankingiem aplikacji, które służą do tego, aby umożliwiać zlokalizowanie aparatu komórkowego po numerze telefonu.

Namierzanie telefonu komórkowego po numerze przez internet

Jeśli zastanawiasz się jak zlokalizować położenie telefonu komórkowego przy użyciu internetu, to już spieszymy z odpowiedzią. Jeśli wspomniany telefon zostanie zgubiony lub padniesz ofiarą jego kradzieży, aplikacja służąca do jego zlokalizowania wysyła odpowiedni sygnał przy użyciu sieci, którego zadaniem jest ustalenie jego lokalizacji na mapie. Może być to pomocne w wielu sytuacjach. Jeśli nasz telefon zaginie, zainstalowana wcześniej aplikacja umożliwia namierzenie zguby. Ponadto, jeśli mamy tutaj do czynienia z kradzieżą, może okazać się ona bardzo pomocna w ustaleniu kto jest odpowiedzialny za popełnienie tego czynu.

Kiedy działa wyszukiwanie numeru telefonu?

Rzecz jasna, sposób ten działa jedynie wtedy, gdy skradzione urządzenie korzysta z sieci internetowej. Nie ważne jednak czy jest ona do niej podłączona przez kabel, wi-fi czy też za pośrednictwem wykorzystywania danych komórkowych. Aplikacje te umożliwiają również rejestrację aktywności sprzętu, który zaginął. Ponadto można dzięki nim zablokować niektóre aplikacje. Między innymi mowa tutaj o niektórych skrzynkach mailowych. Jeśli zaginione urządzenie posiada kamerkę, istnieje możliwość zrobienia zdjęcia osobie, która korzysta z niego w danej chwili. Jest to zatem forma realnego zabezpieczenia swojego sprzętu, z której warto skorzystać i pomyśleć o tym zanim dojdzie do nieszczęścia.

5 thoughts on “Namierzanie telefonu po numerze – jak tego dokonać?

  1. Rewelacja, ostatnio zgubiłem telefon i już obawiałem się że nigdy go nie znajde. Stresu było co nie miara, ale na szczęście dzięki anonimowemu namierzaniu udało mi się ogarnąć, ze zostawiłem go u kumpla. 😀

  2. No to miałeś szczęście, ja zgubiłem telefon na openerze i nie było tak łatwo go znaleźć. Na szczęscie namierzanie24.pl jest na tyle precyzyjne, ze określiło jego położenie z zaledwie kilkumetrowym zapasem. Okazało się że leżał w trawie i nic mu sie nie stało 😛 ale kto wie co by było gdyby znalazł go kto inny.

  3. Ja akurat korzystam z http://namierzanie24.pl/ , na początku też miałem obawy, ale niepotrzebnie. Wszystko śmiga jak należy, namierzenie telefonu na mapie zajmuje maksymalnie 2-3 minuty i co ważniejsze nie wysyła przy tym żadnych powiadomień do szukanego telefonu. Czyli anonimowo i bezpiecznie.

  4. Dobra stronka, też z niej kiedyś skorzystałem. Mam jednak nadzieje, że w moim życiu nie nastąpi więcej taka konieczność (patrz komu ufasz 😛 ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × = trzydzieści dwa