Namierzanie telefonu komórkowego przez internet – jak to zrobić?

Strefa poradników

Każdy rodzic z niepokojem patrzy na zegarek, jeśli jego pociecha nie wraca o umówionej porze. To częste zjawisko, które przyprawia o ból głowy setki dorosłych. Chęć sprawdzenia, czy dziecko samo nie oddaliło się zbytnio podczas zabawy na dworze lub sprawdzenia lokalizacji po zmroku została właśnie zaspokojona. Dzięki technologicznym rozwiązaniom informatycznym każdy rodzic może sprawdzić, gdzie teraz znajduje się telefon dziecka, a tym samym samo dziecko. Na czym to polega ? Czy jest to wyjście dla każdego ? Na te wszystkie pytania odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Aktualnie namierzenie telefonu komórkowego przez internet stało się realną opcją

Polega na zainstalowaniu aplikacji. Po tym procesie na stronie producenta mamy możliwość śledzenia telefonu. Lokalizator telefonu online działa bardzo dokładnie i pozwala określić położenie urządzenia do kilku metrów. Na rynku jest wielu producentów oferujących takie usługi. Większość z nich jest darmowa. Warto wybrać tych z najlepszymi ocenami i dużą liczbą klientów. W końcu to najlepsza rekomendacja. Podobne usługi oferują również operatorzy komórkowi, którzy skonstruowali swoje aplikacje na telefon. Zasada działania jest taka sama. Namierzanie telefonu komórkowego przez internet odbywa się za pomocą internetu i GPS-u. Aplikacje takie mają funkcję automatycznego włączania tych opcji, gdyby dziecko w danej chwili z nich nie korzystało. Po uruchomieniu przesłać namiary w formie czerwonej kropki na mapie do rodziców.

Lokalizator telefonu online a problemy techniczne

Rozwiązania techniczne nie sprawiają wiele problemów. Cała operacja instalacji aplikacji polega na wizycie w sklepie i ściągnięciu jej na telefon. Krótka konfiguracja polegająca na podaniu danych i zapisaniu link do mapki lub strony internetowej producenta również nie sprawi problemu. Funkcje, jakie posiadają takie aplikacje to tryb niewidoczny, czyli ukrywanie ikony programu, aby dziecko nie wiedziało, że jest śledzone lub blokada przed jej zainstalowaniem. Taka czynność jest możliwa dopiero po podaniu pin — kodu. Aplikacje takie posiadają też szereg dodatkowych funkcji jak samodzielne regularne wysyłanie SMS-ów do odbiorcy z lokalizacją lub alarmowanie, gdy dziecko przekroczy wcześniej ustalona strefę.

Lokalizacja telefonu komórkowego przez internet zyskuje na coraz większej popularności dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu.

Brak szczególnych wymogów do spełnienia i ogólna dostępność, że wiele osób decyduje się z niej skorzystać. Brak opłat i pozytywne komentarze również mają wpływ na ściąganie takich aplikacji. Czynności rodem z filmu szpiegowskiego jak śledzenie wroga stały się ogólnodostępne i każdy może z nich skorzystać. Obecnie służą one też do dobrych celów jak lokalizowanie dziecka czy namierzanie zagubionego telefonu. Takie technologie dają wiele korzyści ludziom i znacznie ułatwiają im życie. Gdy nie możemy skontaktować się z własną pociechą, wystarczy usiąść przed komputerem, włączyć opcję lokalizacji i osobiście można pojechać, sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Warto zainstalować tę aplikację, bo w awaryjnych sytuacjach jest nie do przecenienia.

5 thoughts on “Namierzanie telefonu komórkowego przez internet – jak to zrobić?

  1. Nie każdy ma zainstalowaną taką apke na telefonie, wiec to nie jest takie łatwe. Czasami dopiero po tym gdy zgubimy telefon zdajemy sobie sprawę z tego że mogliśmy ją zainstalować. Na szczęście jest jeszcze namierzanie.pl, usługa trochę kosztuje ale jest skuteczna, nie raz wyratowała mnie z opresji.

  2. Też korzystałem z http://namierzanie24.pl/ , bardzo zaskoczyła mnie precyzyjna geolokalizacja telefonu, jaką udało określić się za pomocą tej apki. Pokazało mi nie tylko budynek ale i konbkretną jego część, w której znajduje się telefon.

  3. Wow, to całe namierzanie telefonu za pomocą numeru brzmi jak jakaś akcja z bondowskich filmów, a wy chcecie mi powiedzieć że takie technologie są już ogólnodostępne? 😀

  4. Otóż to, też nie do końca wierzyłem w możliwości namierzanie24.pl a jednak, sprawne, szybkie, anonimowe namierzanie telefonu po numerze dostępne praktycznie od ręki. I co ważne bezpieczne i w pełni legalne. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

× osiem = 56