Lokalizacja telefonu po numerze – jak to zrobić?

Możliwość śledzenia numeru telefonu komórkowego to doskonała opcja awaryjna w razie poważnych zagrożeń, jakie czyhają na użytkowników telefonu. Za jej pomocą można szybko i prosto uzyskać informacje o aktualnej lokalizacji urządzenia. Lokalizacja telefonu po numerze to druga najpopularniejsza forma obok lokalizowania urządzenia przez internet. Na czym polega? Czy każdy może z niej skorzystać ?

Lokalizowanie telefonu po numerze komórki

Jest bardzo zaawansowanym i trudnym procesem. Przeprowadzana jest przez operatorów komórkowych, którzy mają dostęp do newralgicznych danych. Z ich pomocy często korzysta się, jeśli dany numer jest zamieszany w aferę kryminalną, potrzebuje pomocy lub telefon z danym numerem zawiera ważną zawartość. Prywatne osoby mogą poprosić firmę o pomoc, choć wyrażenie zgody na lokalizację leży po stronie operatora. Lokalizacja numeru telefonu przebiega w razie pozytywnej decyzji szybko i w ciągu kilkunastu minut można otrzymać informacje o konkretnej pozycji urządzenia z kartą SIM. Lokalizacja znajomych po numerze telefonu może być dość problematyczna dla celów rozrywkowych, ale jeśli zajdzie uzasadnione podejrzenie, że może stać się im krzywda lub potrzebują pomocy, to takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe.

Czy lokalizacja numeru telefonu ma jakieś wymogi?

Czy do namierzenia numeru telefonu potrzebne jest spełnienie jakiś konkretnych wymogów ? Tak. Bezwzględnie wymagany jest włączony telefon z zamontowaną kartą SIM. Sam numer telefonu komórkowego, czyli karta SIM nie wystarczy. To jedyna konieczność. Konfigurowanie, instalowanie czegokolwiek nie jest konieczne, aby zlokalizować numer.

Lokalizator telefonu po numerze od strony technicznej

Lokalizacja po numerze telefonu polega na określeniu stacji bazowej, do której zalogowany jest telefon lub podanie obszaru wspólnego dla kilku stacji bazowych, jeśli w nich jest zalogowany telefon równocześnie. Zasada działania telefonu jest dosyć prosta. Urządzenie wysyła sygnał do najbliższej bazy przekaźnikowej, skąd dane w postaci np. SMS-ów wędrują do centrali. Stamtąd wędrują do bazy przekaźnikowej, która jest najbliżej telefonu odbiorcy i trafiają na jego telefon. Zatem, jeśli wiemy, do jakiej bazy lub baz jest zalogowany telefon, można określić przybliżoną lokalizację. Nie jest ona bardzo dokładna, ale w awaryjnych sytuacjach i taka informacja może np. uratować życie. Znacznie prościej namierzyć telefon, jeśli znajduje się w zasięgu kilku baz.

Ustala się wtedy wspólny obszar, który daje możliwość jednoczesnego połączenia z tymi wszystkimi stacjami przekaźnikowymi i wiadomo konkretnie, gdzie jest poszukiwany telefon. Lokalizator telefonu po numerze jest bardzo przydatnym i prostym w obsłudze urządzeniem Technologie jednak wykorzystywane do jego pracy są bardzo zaawansowane.

Podsumowanie

Możliwość śledzenia numer telefonu komórkowego daje ogromne możliwości. Zazwyczaj używana jest w sytuacjach kryzysowych i ratuje zdrowie i życie ludzi. Takie rozwiązanie jest stosowane przez operatorów telefonii tylko w uzasadnionych sytuacjach. Zaawansowana technologia teleinformatyczna jest imponująca i pomogła już wielu osobom.