Lokalizacja telefonu po numerze – jak ją sprawdzić?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy jest możliwy lokalizator telefonu po numerze. W obecnych czasach to nic trudnego. Wyróżniamy dwa sposoby namierzenia telefonu. Sposób pierwszy – lokalizacja telefonu komórkowego przez internet lub drugi – lokalizacja po numerze telefonu.

Sposób na lokalizowanie telefonu po numerze

Nic prostszego należy pobrać odpowiednią aplikację na telefon komórkowy. Jest to aplikacja, która śledzi numer telefonu za pomocą wbudowanego bądź zainstalowanego GPS- u. Aplikacja jest tak skonstruowana, że w szybki sposób potrafi zlokalizować gdzie i w jakim miejscu znajduje się konkretna osoba.

Co jeszcze umożliwia nam lokalizacja numeru telefonu?

Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie lokalizacja numeru telefonu może pomoc zlokalizować daną osobę w każdym miejscu, w każdej chwili. Jedyne co wystarczy zrobić, to zobaczyć na mapie w czasie rzeczywistym gdzie taka osoba się znajduje. Należy pamiętać aby lokalizacja telefonu po numerze była możliwe trzeba aktualizować dostępne mapy. Aplikacja umożliwia nam:

  • otrzymywanie powiadomień o przemieszczeniu się określonego numeru telefonu ( osoby) w inne miejsce
  • nie trzeba pamiętać żadnych haseł czy pinu, lokalizacja będzie działać tylko na podstawie numeru telefonu
  • zapisywane są wszystkie lokalizacje, w których dany numer przebywał
  • podgląd przebywania danego numeru w określonym miejscu jest dostępny w każdej chwiliało
  • aplikacja jest w całości darmowa.

Aplikację używamy w następujący sposób. W pierwszej kolejności instalujemy konkretną aplikacje na telefon, która chcemy śledzić. Następnie otwieramy aplikację na telefonie komórkowym i przy dotknięciu “śledź znajomego” uruchamiamy działanie tej aplikacja, wcześniej jednak należy wybrać numer telefonu. Żądanie zostanie wysłane na telefon osoby, która chcemy śledzić. Po kilku sekundach będziemy otrzymywali pełny raport z miejsca w jakim ten konkretny numer przebywa w czasie rzeczywistym.

Druga opcja. Lokalizacja telefonu przez internet po numerze

Tutaj sprawa jest już nieco bardziej skomplikowana. Zacznijmy od początku. Namierzenie telefonu jest możliwe, ale należy wcześniej zainstalować odpowiednie aplikacje zarówno na telefon jak i na komputer. Dopiero dzięki temu będzie możliwe lokalizator telefonu online. Jednak trzeba pamiętać, że samo namierzenie będzie dotyczyć tylko i wyłącznie aparatu, a nie jest to lokalizacja numeru telefonu.

Lokalizator telefonu online w formie aplikacji mobilnej

Darmowa aplikacją telefonu dla wszystkich popularnych systemów takich jak Mac OSX, Android, iOS, Linux czy chociażby Windows jest Prey. Aplikacja ta nie tylko identyfikuje smartfony, ale również świetnie sprawdza się na tabletach czy laptopach. Jedyna czynność jaką trzeba wykonać jest zwyczajna rejestracja na serwerze swojego producenta, a następnie dodanie do niego konkretnego sprzętu. W chwili gdy telefon komórkowy zostanie skradziony aplikacja wysyła sygnał przez sieć, dzięki temu pozwala poznać umiejscowienie telefonu. Będzie to możliwe wówczas tylko wtedy, jeśli telefon będzie podpięty do sieci. Aplikacja Prey rejestruje faktyczny stan, aktywność przebywania skradzionego sprzętu, a także na zablokowanie Outlook i Thunderbird. Ponadto pozwala na robienie zdjęć, w chwili gdy telefon jest użytkowany.

Podsumowując oba sposoby.

Każdy doskonale sprawdza się w określonych warunkach. Warto poświecić parę minut by mieć pewność, że nasze telefony znajdują się w odpowiednich rękach. Czasem kontrola jest potrzeba, a dzięki tym określonym aplikacjom jest to teraz możliwe.